road plate

Co to jest płyta yomb?

Płyty yomb, znane też pod nazwą płyty jumbo, to płyty drogowe o szerokim zastosowaniu. Yomb mają wielootworową budowę, dzięki czemu są lżejsze od innych tego typu materiałów. Wysoka wytrzymałość sprawia, że płyty można układać nawet w bardzo trudnych warunkach.
Co to jest płyta yomb? Gdzie znajduje zastosowanie i w jakim celu można ją wykorzystać? By znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania, przyjrzyjmy się bliżej temu produktowi.

Charakterystyka płyty yomb

Płyty yomb to elementy drogowe, które wytwarzane są z wysokiej klasy mieszanki betonowej. Cechuje je bardzo wysoka odporność na obciążenia i naciski. Wykorzystanie tego rodzaju płyty nie wymaga skomplikowanego przygotowania nawierzchni, wystarczy usunąć warstwę ziemi zawierającą materiał organiczny, oczyścić teren z kamieni i korzeni oraz wykonać podbudowę. Na wyrównaną w ten sposób powierzchnię można układać płyty yomb. Prefabrykaty te, właściwie ułożone, tworzą zwartą i stabilną konstrukcję. Różne rozmiary oraz grubości płyt dają możliwość dobrania produktu pasującego do konkretnych potrzeb i rodzaju gruntu, na którym będą układane.

Zastosowanie płyty yomb

Płyty yomb wykorzystuje się zarówno w budownictwie publicznym, jak i mieszkaniowym. Doskonale sprawdzają się jako elementy nawierzchni tymczasowych, np. na placach budowy. Dzięki wysokiej wytrzymałości można montować je w miejscach, w których przemieszczają się ciężkie pojazdy czy pracują maszyny budowlane. Z powodzeniem można z ich pomocą utwardzić nawierzchnię. Specyficzna budowa pozwala również na łatwe i szybkie odprowadzanie wody do gruntu.
Betonowe płyty yomb układane są często jako zabezpieczenie na skarpach i skosach ziemnych. Łatwość montażu pozwala na wykorzystywanie ich nawet w trudno dostępnych miejscach. Są to prefabrykaty bardzo trwałe, dlatego nadają się do budowy parkingów oraz wszelkich nawierzchni, w których przewidywane jest duże natężenie ruchu. W budownictwie mieszkaniowym wykorzystuje się je do układania podjazdów i ciągów komunikacyjnych na przyległych do domów działkach.

Płyta yomb – jeden produkt, wiele możliwości

Płyty yomb można wykorzystać wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie i utwardzenie nawierzchni. Posłużą do budowy dróg tymczasowych i dojazdowych. Sprawdzają się zarówno na małych powierzchniach, jak i na wielkich terenach. Wysoka jakość pozwala na wykorzystanie ich w różnorakich inwestycjach, począwszy od indywidualnych potrzeb właścicieli domów jednorodzinnych, po ogromne plany budowlane największych przedsiębiorstw.

Współpracujemy z