betonowa płyta drogowa

Zastosowanie betonowych płyt drogowych

Betonowe płyty drogowe są bardzo popularnym materiałem budowlanym. Niezwykle wytrzymałe i trwałe, sprawdzają się w bardzo wielu sytuacjach. W zależności od potrzeb, wśród dostępnych na rynku rodzajów płyt można wybrać takie, które będą najlepiej pasowały do planu budowlanego. Gdzie możliwe jest zastosowanie betonowych płyt drogowych? Drogi tymczasowe, place budowy, prywatne posesje – płyty betonowe to materiał wyjątkowo uniwersalny.

Zastosowanie betonowych płyt drogowych na placach budowy

Do wykonania płyt drogowych używa się wysokiej klasy betonu. Dodatkowe stalowe zbrojenia sprawiają, że płyty są odporne na obciążenia i odkształcenia. Dlatego często stosuje się je na placach budowy, np. do ułożenia drogi dojazdowej dla ciężkiego sprzętu. Mogą posłużyć również jako podłoże do składowania materiałów budowlanych, stanowiąc doskonałą ochronę przed wilgotną glebą. Betonowe płyty drogowe używane są także jako podpory pod masywne pojazdy, takie jak samochody z HDS. Zapewniają stabilne podłoże nawet najcięższym maszynom i tym samym zwiększają bezpieczeństwo na placu budowy.

Betonowe płyty drogowe w budowie dróg tymczasowych

Istotną cechą betonowych płyt betonowych jest ich łatwość montażu. Dlatego bardzo często są wykorzystywane do budowy dróg tymczasowych. Poza drogami dojazdowymi, układa się z nich także objazdy dróg. W sytuacji, gdy trzeba w nietypowy sposób pokierować ruchem, sprawdzą się idealnie do zabezpieczenia nawet niezagospodarowanej powierzchni. Dzięki temu ruch samochodowy będzie mógł odbywać się płynnie i bez zagrożeń, omijając jednocześnie fragment drogi głównej tymczasowo wyłączony z ruchu.

Zastosowanie betonowych płyt drogowych jako elementów zabezpieczeń

Płyty betonowe są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i trudne warunki atmosferyczne. Dlatego znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie niestabilny teren wymaga wzmocnienia. Mogą posłużyć jako umocnienia skarp czy wałów przeciwpowodziowych. Stosuje się je także przy wykańczaniu rowów melioracyjnych i zabezpieczaniu cieków wodnych.

Wykorzystanie płyt drogowych betonowych w przedsiębiorstwach i na prywatnych posesjach

Betonowe płyty drogowe znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle budowlanym. Wykorzystuje się je do układania parkingów i placów na terenie dużych przedsiębiorstw. Coraz częściej także prywatne osoby decydują się na wykończenie posesji z ich pomocą. Płyty betonowe sprawdzają się świetnie na podjeździe do domu. Wysoka funkcjonalność produktu, w połączeniu z korzystną ceną i doskonałymi parametrami technicznymi sprawia, że betonowe płyty drogowe to idealny wybór dla szeroko pojętej infrastruktury.

Współpracujemy z